ארועים משפחתיים "בשריים"

במשפחה שלי כולם "טורפים" רציניים. אנחנו יוצאים לפעמים לאכול במסעדות בשריות, ובשבתות אנחנו בדרך-כלל עושים על האש. איך ארגיש בבילויים האלו עם המשפחה אם אהיה צמחוני/ת?

protesting girl
דפני הבהירה היטב את דעתה לגבי היציאה המשפחתית למקדונלד'ס

אפשר להמשיך להנות מהבילויים ה"בשריים" של המשפחה, ולהיות צמחוני. אמנם, אם המנהג המשפחתי זה לצאת לצַיִד כל סוף שבוע, תהיה לי בעיה להצטרף לזה. אבל בכל מקרה אחר – יש דרכים לשלב את הצמחונות בתוך הרגלים משפחתיים קיימים.
אפשר, למשל, לצאת למסעדה בשרית שיש בה גם מנות צמחוניות שוות. באתרי מסעדות כמו למשל 2eat ניתן לעשות חיפוש לפי "אופציה צמחונית". יש גם הרבה מסעדות המבורגרים שמגישות המבורגרים מהצומח). כשעושים על האש, אפשר לדאוג שיהיו גם נקניקיות או שיפודים צמחוניים ולשים גם אותם על המנגל. אפשר גם להכניס שינויים קלים בהרגלים, כמו לבקש שפעם בכמה זמן נצא לאכול במסעדה צמחונית.
בחירה בצמחונות עושה הבדל משמעותי בשביל בעלי-החיים, אבל היא לא עושה הבדל משמעותי בינינו לבין שאר בני המשפחה. כל מה שצריך זה לעשות שדרוגים קטנים ופשוטים בבילויים המשפחתיים.

 

אפרוח נבחראבל…

אני יכול/ה להסתדר בקלות בלי לאכול בשר בארועים משפחתיים, אבל ההורים לא יסתדרו עם זה. אמא תגיד: "כולנו מזמינים סטייקים, אולי תזמינ/י גם”? אבא יגיד: "מה, אפילו בארוחת ערב שבת לא תאכל/י בשר?” וסבתא, איתה זה הכי קשה, תגיד בטון נעלב: "טרחתי והכנתי את השניצלים במיוחד בשבילך, למה את/ה לא אוכל/ת?"