אבל מה אפשר לקנות טבעוני?

lost in the supermarket
גיא חיפש בסופרמרקט משהו לקנות שאין בו בשר עד השעות הקטנות של הלילה

המצרכים העיקריים במטבח הטבעוני הם אותם מרכיבים שכולנו קונים, גם אוכלי-הבשר, המרכיבים שממילא תופסים את רוב המקום בעגלת הקניות שלנו: דגנים (פסטה, אורז וכו'), קטניות (עדשים, אפונה, שעועית וכו'), ירקות, פירות, לחם, שימורים, ממרחים וסלטים (כמו חומוס חמאת בוטנים, טחינה), מאפים (בורקס, מלאווח ועוד), שימורים, קורנפלקס, חטיפים ומתוקים ושאר המאכלים שממלאים את מדפי הסופרמרקט או המכולת, ואת הדוכנים בשוק. גם מאכלים צמחוניים מוכנים ניתן למצוא כיום בכל מכולת.

בכל מכולת ניתן למצוא גם ארוחות טבעוניות מוכנות ומקבילֵי-בשר (במקררי המוצרים הקפואים). בפעם הראשונה שאנחנו מחפשים מוצרים מהצומח שעד היום לא קנינו, נצטרך להשקיע זמן מה בלמצוא אותם. אבל אחרי הפעם הראשונה זה כבר פשוט.

supermarket
צוות התוכנית "יומן חייתי" יצא לבדוק אם יש מה לקנות טבעוני בסופרמרקט. צפו בסרטון

על מדפי הסופרמרקט נמצאים גם מוצרים חדשים ומעניינים שטרם ניסינו. הרבה מאכלים חדשים ומסקרנים נמצאים בחנויות טבע (חפשו "בתי טבע” ו”מזון – מוצרי טבע” בדפי זהב כדי למצוא את חנות הטבע הקרובה), ובמכולות אסייאתיות (כמו למשל רשת "מזרח ומערב").

כאן תמצאו רעיונות נוספים לקניות טבעוניות, ואיפה אפשר למצוא אותן.

9_1.jpg
בקטלוג המוצרים של רשת "מגה" מצאנו 3954 מוצרי מאכל צמחוניים וטבעוניים.
כולל 79 סוגי מאכלים מוכנים, 136 סוגי ירקות טריים ו-50 סוגי פירות, 60 סוגי קטניות, 175 סוגי סלטים, 51 סוגי תבשילים להכנה מהירה, חמוצים, מוצרי חלב, לחמים ומאפים מתוקים, פסטה, אורז, קינואה וכוסמת, שימורים, דגני בוקר, בורקסים, צ'יפס, פיצות, מלאווח וג'חנון, בלינצ'ס, גלידה, פירות יבשים ופיצוחים, ועוד…
כמה מהם ניסית כבר?