האם תזונה טבעונית היא זולה יותר?

תזונה צמחונית או טבעונית היא אכן זולה יותר מתזונה שכוללת גם בשר. מוצרים מוכנים טבעוניים וצמחוניים נמכרים בערך באותם מחירים של מוצרים מוכנים בשריים (יש הבדלי מחירים גדולים בין יצרנים שונים). אך המוצרים הגולמיים – קטניות, דגנים, פירות וירקות – זולים ב30 עד 60 אחוז לקילו מבשר גולמי (כלומר – בערך פי שניים!). גם כשאוכלים בחוץ, המנות מהצומח הן כמעט תמיד זולות יותר מהמנות הבשריות.

poor veg
רק כשמיצי הגיעה לסופרמרקט היא גילתה שכמעט לא נשאר לה כסף בארנק

קניית מוצרים אורגניים יכולה להגדיל את ההוצאות על קניות, אך כמובן שאין הכרח לקנות דווקא אורגני, ורוב הטבעונים לא עושים זאת. פסטה מקמח מלא, אורז מלא וכדומה לא אורגניים, עולים רק במעט יותר מפסטה מקמח לבן ואורז לבן.
כפי שכותבת עפרה שלו במדור הצרכנות של  The Marker: “רוב מוצרי היסוד של התזונה הצמחונית זולים למדי. אם תפסיקו לאכול בשר, עוף ודגים, תגלו כי חלבונים מן הצומח זולים יותר מכמויות שוות ערך של חלבונים מן החי.” שלו ממליצה לצרוך חלבון מקטניות ומדגנים במקום מבשר: “אורז וקטניות הם ממוצרי המזון הזולים ביותר. כשרוכשים קטניות יבשות, אורז ומוצרים דומים בכמויות גדולות – המחירים יורדים אף יותר. למשל, חזה עוף פרוס עולה כ-36 שקל לקילו, ובשר בקר טרי טחון עולה כ-53 שקל לקילו. עדשים אדומות, לעומת זאת, עולות רק כ-10 שקלים לקילו, שעועית לבנה עולה כ-13 שקל לקילו, ואורז פרסי עולה כ-7 שקלים לקילו.”

תזונה טבעונית טובה לא רק למצפון ולבריאות, אלא גם לחשבון הבנק.

למה זול יותר להיות טבעוני?

23הסיבה לכך היא פשוטה. כדי לייצר בשר, צריך לגדל חיות. את החיות צריך להאכיל במשהו – מזון צמחי. חלק מהמזון משמש את בעל-החיים כדי להשמין, אבל רובו מנוצל לבניית חלקי גוף שלא אוכלים (כגון עצמות) או להפקת אנרגיה בשביל כל פעולות החיים היומיומיות: לנשום, ללכת… אף על פי שתעשיית הבשר מוצאת עוד ועוד דרכים לחסוך בהוצאות (על חשבון הבריאות שלנו – למשל האכלת פרות ודגים בלשלשת של תרנגולות או הלעטה של בעלי-חיים באנטיביוטיקה כדי שישמינו מהר יותר), עדיין נחוצים שני ק"ג מזון צמחי כדי לייצר ק"ג אחד של בשר עוף. תעשיית בשר הבקר היא בזבזנית עוד יותר.