אי-אפשר בלי בשר!

זה מסובך להיות טבעוני, אין לי זמן ואנרגיה לזה

"טבעונות זה אחלה, אבל בשביל אנשים שמוכנים להסתפק במועט או שיש להם זמן ואנרגיה בשביל ללמוד איך חיים באופן טבעוני – כלומר לא בשבילי. אני לא מכירה מתכונים מהצומח לבשל, אין לי כוח לעמוד שעות במטבח ולבשל עדשים, אני לא יודעת מה אפשר לקנות טבעוני, ואני רוצה שיהיו לי מספיק אפשרויות טעימות כשאני יוצאת לאכול בחוץ. "

green maze 1_0
אכילת בשר עשויה להראות לפעמים כעניין שמסובך מדי לצאת ממנו…

תזונה טובה יותר עלולה להראות כפרוייקט מסובך – כאשר לא יודעים עליה מספיק. אבל למעשה היא אינה מיועדת רק לנזירים בודהיסטיים, לאנשים משועממים שיש להם מלא זמן, או לאנשים מפוצצים בכסף שקונים רק מוצרים יקרים בחנויות טבע. אם היא היתה כזאת, אז היא לא היתה הופכת לנושא כל כך מדובר, ולא היה בוחרים בה כל כך הרבה אנשים – כ1,200,000 איש בארץ צמחונים, מתוכם רבע מליון טבעונים.
טבעונות היא קלה ופשוטה לשימוש לכל אחד ואחת. אין אדם שלא מכיר (ואוהב) מגוון גדול של מאכלים ומוצרים מהצומח (ולמעשה לפחות חצי מהתזונה של רובנו כבר היום היא טבעונית) – אלא שבגלל מיתוסים מיושנים שקשורים לבשר אנחנו לפעמים לא שמים לב עד כמה השתחררות ממנו יכולה להיות פשוטה. נדרשת אמנם התאמה של הרגלי הבישול והקנייה שלנו למטבח הטבעוני, אך מכיוון שלא מדובר על שינוי ענקי בחיים זו התאמה קלה (וטעימה…).
אתר זה מספק עצות ורעיונות כדי להפוך את שיפור התזונה לקל עוד יותר. מי שמרגישים שהחיים שלהם עמוסים ולחוצים מדי כיום, יעדיפו אולי להתנסות בצמחונות או בטבעונות חלקית. בכל מקרה, לאחר תקופת היכרות לא ארוכה הטבעונות הופכת לטבע שני. היא אינה דורשת השקעה מיוחדת של זמן, אנרגיה, או כסף, ואנו מוצאים את עצמינו מסתכלים אחורה וחושבים: למה לא עשיתי את זה שנים קודם?

eazy maze_0
…אבל יש דרך קלה ופשוטה לצאת מזה

רבים מאיתנו היו רוצים לחיות קצת אחרת: אולי לאמץ את גור החתולים הנטוש שראיתי אתמול ברחוב (אבל אין לי זמן לטפל בו). אולי לקנות מזון אורגני כדי להיות בריאים יותר (אבל אין לי כסף בשביל זה). בקצב המטורף של העולם המודרני, טוב שכל ביס טבעוני נוסף שאנחנו לוקחים, וכל צעד נוסף שאנו עושים להכיר ולהתרגל לאורח החיים שאנו שואפים אליו, גם משפרים את הבריאות שלנו וגם מצילים בעלי-חיים מהתעללות קשה. במה שנוגע לטבעונות, אפילו שינויים קטנים בחיים היום-יום הם בעלי אפקט גדול.. הטבעונות נמצאת ממש בהישג יד.

but...אבל…

  • אני לא יודע/ת מה אפשר לבשל טבעוני. >>>
  • אני לא יודע/ת אילו מאכלים טבעוניים אפשר לקנות. >>>
  • יש מבחר מספיק גדול של אוכל טבעוני כשאוכלים בחוץ? >>>
  • כשאני חוזר/ת הביתה רעב/ה אחרי יום ארוך, אין לי כוח ואין לי זמן להשקיע בבישול. >>>
  • יש לי נטייה מוזרה לשכוח ששמתי משהו על האש, ולשים סוכר באורז במקום מלח. עדיף שאני לא אסתובב יותר מדי במטבח. יש סיכוי בכל זאת שיהיה לי מה לאכול אם אהיה טבעוני/ת? >>>
  • מה זול יותר, תזונה בשרית או תזונה טבעונית? >>>
  • עד כמה תזונה טבעונית יכולה להיות מגוונת ומשביעה? >>>
27
האם טבעונות מתאימה גם לי?
(הקליקו על התשובות להרחבה)
*אני סטודנטית שגם לומדת וגם עובדת, ואין לי זמן לבשל.
כן
* אני אף פעם לא בבית. כמעט את כל הארוחות שלי אני אוכל בחוץ.
בוודאי!
* בכל מה שנוגע לבישול, יש לי שתי ידיים שמאליות.
אין מה לדאוג
* אני לא מצליחה לגמור את החודש, וחייבת לצמצם בהוצאות.
בהחלט
* אני עובד במשרה מלאה ובנוסף מגדל ילדים קטנים. אין לי רגע לנשום.
ועוד איך!
*  אין שום חנות טבע ליד הבית שלי.
אבל יש מגוון אוכל טבעוני בסופרמרקט ובמקומות נוספים.
* אני שונאת לבשל, ולא מוכנה לעמוד במטבח יותר מרבע שעה.
כמובן
* אני אוהב לאכול במסעדות משובחות.
בטח