אני לא יודע/ת מה אפשר לבשל טבעוני

בישול טבעוני אינו שונה בהרבה מבישול שכולל גם בשר. אין איזשהו סוד נסתר שידוע רק לטבעונים-מקצועיים, ושצריך לגלות אותו.
רבים מהמתכונים שכל אחת ואחד מאיתנו מכירים (ואוהבים) הם מהצומח בלבד. אחרים ניתן "לטבען" בפשטות – על-ידי הוצאת המרכיב מהחי שיש בהם או החלפתו במרכיב דומה מהצומח, שממלא את אותו תפקיד.

cooking baby_0
בישול טבעוני זה משחק ילדים

אבל לא צריך להסתפק במתכונים המוכרים לנו, ואפשר להכיר ולהתנסות במגוון העצום והמפתה של עולם התזונה הטבעוני. באתרי מתכונים באינטרנט קל למצוא אלפי הצעות למאכלים נקיים מבשר: מנות עיקריות ומנות ראשונות, מרקים ומאפים, מאכלים יומיומיים ומאכלים לארועים חגיגיים, גירסאות נטולות-התעללות למתכונים בשריים או חלביים ומאכלים טבעוניים מסקרנים של תרבויות שונות מרחבי העולם. ניתן למצוא מתכונים לאנשים שלא רוצים להשקיע יותר מרבע שעה בהכנת ארוחה ומתכונים לארוחות גורמה.
ישנם עשרות אתרי אינטרנט של בישול טבעוני בעברית, וספרים רבים. גם באתרי בישול אחרים, שיש בהם אופציה של "חיפוש מתקדם", ניתן בדרך-כלל לסמן שאנחנו מחפשים מתכון צמחוני או טבעוני. בחלק מהאתרים ישנה קטגוריה של מתכונים צמחוניים, ובכולם ניתן למצוא רעיונות טובים לבישול בקטגוריות של תבשילי ירקות, פסטה, מאפים ועוד. בצד העמוד תמצאו הפניות לכמה אתרים מומלצים.

גם למי שממשיכים לאכול בשר, מומלץ לנסות מתכונים חדשים מהצומח. אפשר למשל להחליט שמנסים מתכון טבעוני חדש כל שבוע. בכך שנכיר מאכל חדש אחד בלבד בשבוע, נגדיל את העושר והמגוון של התזונה שלנו. ולא רק זאת, אלא גם ניצור עולם קצת יותר טוב – מכיוון שכל ארוחה טבעונית נוספת שאנו אוכלים מונעת התעללות בבעלי-חיים.

*
ראו גם:

baner cow 720