האם זה לא קשה להפסיק לאכול מוצרים מהחי?

eat meתזונה טבעונית היא טעימה, בריאה, מספקת, משביעה ומגוונת. ולמרות זאת הרבה אנשים חושבים שזה קשה להשתחרר מבשר. במקרים רבים, חסר לנו מידע חיוני שבלעדיו המעבר לטבעונות נראה קשה (איפה קונים מוצרים טבעוניים? איך משיגים ברזל בתזונה צמחית?). במקרים אחרים אנו נתקלים במכשולים שונים, שנראה כאילו הם חוסמים את הדרך לשם (איך החברים יגיבו? האם לא אתגעגע לטעם של בשר?). אלו הן חששות שטבעי מאוד שיהיו לנו, אם גדלנו מיָנקות על בשר ונהגנו לאכול אותו יום-יום. אך בעזרת הנסיון של טבעונים אחרים ניתן לפתור אותן באופן פשוט למדי.

יש אנשים שהמעבר לטבעונות היה עבורם אתגר. יש אפילו כאלה שחזרו לאכול בשר (ולפעמים שוב חוזרים לטבעונות). ויש כאלה שמסלקים את המוצרים מהחי מהצלחת בקלי-קלות ולתמיד. טבעונות יכולה להתאים לכל אחת ואחד, אבל ישנם כלים שיכולים להפוך את המהלך החשוב הזה לפשוט, מהנה ומתגמל יותר.
באתר זה אספנו את הידע העובדתי הרלבנטי ואת הנסיון של טבעונים רבים, על מנת להציע את הדרך הנוחה ביותר להתחיל לאכול טוב יותר, ולהתמיד בתזונה החדשה. בדפים השונים שבאתר זה תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות שעולות אצל מי ששוקלים להפסיק לאכול בשר. כאן תמצאו פירוט של עצות איך לעשות את השינוי התזונתי באופן הפשוט ביותר. אם יש לכם שאלות נוספות, שלא קיבלו מענה באתר זה, נשמח אם תפנו אלינו.

main_dish_collage.jpg
מתוך ראיון עם הרצל כהן, שעבד בגידול מסחרי של תרנגולות:
זה לא קצת קשה, לשנות הרגלי תזונה כל-כך בסיסיים בגיל ארבעים ומשהו?
"לא היה לי קשה. להפסיק לעשן היה לי קשה יותר, לאין-ערוך! גמילה מעישון קשה הרבה יותר מגמילה מאכילת חיות. באמת." (לקריאת הראיון המלא)
מה שמעניין זה שכיום כל-כך קל להפוך לצמחוני וכל-כך הרבה אנשים מפחיתים מהבשר בתפריט שלהם. זה צעד פשוט אבל אפקטיבי ביותר" (פול מקרטני)

מעבר לטבעונות יכול להיות פרוייקט מסובך, אבל הוא יכול גם להיות פשוט. זה תלוי בעיקר באיך שעושים אותו. בעזרת הדרך שאנו מציעים באתר זה, אפילו "מכורים כבדים" לבשר עלולים, כעבור זמן מה, למצוא את עצמם מתענגים על נזיד תפוחי אדמה וזיתים – ומנסים להיזכר למה לכל הרוחות היפטרות מבשר נראתה להם כפרוייקט גדול, רק לפני זמן לא-ארוך.
לטבעונות יש פוטנציאל גדול לעשות שינוי חיובי בחיים. אבל גם לשינויים טובים בחיים לוקח זמן להסתגל. בדרך-כלל, בחודש או חודשיים הראשונים של הטבעונות נדרשת מידה מסויימת של השקעה, על מנת ללמוד את המידע ואת הכלים שהופכים את ההיפטרות מבשר לפשוטה, ושמאפשרים להפיק ממנה את מירב ההנאה והתועלת. הכי כיף זה להפוך את תקופת ההיכרות הנדרשת עם התזונה החדשה לבילוי מהנה – לנסות מתכונים חדשים, לבקר במסעדות טבעוניות משובחות, להכיר טבעונים נוספים, ועוד.

כמו כל חידוש בחיים, גם שינוי באופן בו אנו אוכלים עלול לעורר חששות, זאת אף כאשר יש בידינו את המידע שמאפשר לעשות אותו בדרך הנוחה ביותר. אוכלי-בשר-לשעבר רבים הרגישו את אותם ספקות, אבל החליטו שלא לתת להן לעמוד בפני ההחלטה שקיבלו – לא להיות שותפים יותר להתעללות בבעלי-חיים. נהוג לומר ש"לשינויים טובים מסתגלים מהר", ובאמת לאחר מספר חודשים הטבעונות הופכת לטבע שני. יש לנו הזדמנות נפלאה לבחור באורח חיים שנרגיש איתו טוב, לבחור בתזונה שנהיה שלמים איתה. הטבעונות נמצאת ממש בהישג יד של כל אחת ואחד מאיתנו.

baner cow 480

איור: דדי שי