יציאות עם חברים

כל החברים שלי "טורפים" רציניים. כל יום ראשון אנחנו הולכים יחד למקדונלד'ס, ופעם בחודש אנחנו עושים על האש. איך אפשר להיות טבעוני ובכל זאת לא לפספס את הבילויים החברתיים?

אין שום סיבה לוותר על הבילויים עם חברים, גם אם אלו בילויים "בשריים". אמנם, אם הכיף של החברים שלי זה לצאת לצַיִד כל סוף שבוע, תהיה לי בעיה להצטרף לזה. אבל בכל מקרה אחר – יש דרכים לשלב את הצמחונות או הטבעונות בתוך הרגלים חברתיים "בשריים" קיימים, בלי שיהיה צריך לשנות אותם.

arye.png
פיטר, האריה הצמחוני, לא היה מסוגל להסתכל כשהחברים שלו קרעו את האיילה לגזרים

אפשר, למשל, לצאת יחד לאחת ממסעדות ההמבורגרים שמגישות גם המבורגרים צמחוניים. כשעושים על האש, אפשר להביא נקניקיות או שיפודים טבעוניים ולשים גם אותם על המנגל. אם אני נפגש/ת עם החבר/ה-הכי-טוב/ה לארוחת צהריים כל יום שישי כדי לפטפט על השבוע שהיה, למה שלא ניפגש במסעדה או בית קפה שיש בהם אופציות טבעוניות שוות? (יש הרבה מאוד כאלו). אפשר גם להכניס שינויים קלים בהרגלים, כמו להחליט שפעם בחודש יוצאים עם החבר/ים למסעדה צמחונית.
בחירה בטבעונות היא בחירה רבת משמעות מבחינה מוסרית, אבל מבחינה חברתית המשמעות שלה יכולה להיות זניחה. כל מה שצריך הוא לעשות שידרוגים קטנים ופשוטים בבילויים, כמו בהצעות למעלה. מדובר בסך הכל על מחשבה להיפטר ממזון מהחי, לא על תכנון להפוך לנזיר בודהיסטי שמתבודד בהרים ואוכל רק אורז.

אבל…

אם לא אוכל בשר יחד עם כולם, אז איפה כאן הכיף?