אני אוהב/ת לאכול בשר!

ואני לא רוצה לוותר על הטעם שלו

מחבקת בשר. גדול
מה התפקיד של בשר (ומוצרים אחרים מהחי) בתזונה שלנו? בחיים שלנו? האם זה המרקם, הטעם, או הריח שמושכים אותנו? מהם המאכלים הספציפיים שחשוב לנו להמשיך לאכול? אילו חללים בהרגלי התזונה שלנו הוא ממלא?
כאשר מפרקים לשאלות ספציפיות את האהבה לבשר, התפקיד שלו בחיים שלנו נראה הרבה יותר קטן. קיראו עוד

בשר זה טעים! כל הטבעונים האלו… בטח חצי מהם אוהבי חיות משוגעים שגם נזהרים לא לדרוך על נמלים, רבע עושים דיאטה, והשאר הם סתם אנשים שלא מבינים באוכל טוב, ולכן לא אכפת להם לוותר על המבורגר עסיסי או על סטייק מדמם. הרי אוכל הוא אחת ההנאות הגדולות של החיים.

מסתבר שיש יותר ממליון צמחונים וטבעונים בישראל (לפי סקר של משרד הבריאות), ורבים אחרים בחרו לעבור לחצי-צמחונות: להגדיל באופן ניכר את החלק של מאכלים מהצומח בתפריט שלהם, במקום בשר, ביצים או חלב. הם לא מרגישים יותר צורך בבשר מכיוון שהם מגלים שעולם התזונה מהצומח מלא באוכל טוב, בטעמים חדשים ומעניינים, במטעמים שנימוחים בפה, בריחות בישול שגורמים להזיל ריר, בארוחות טובות וממלאות שאחריהן לא רוצים לעשות שום דבר אחר… הם גם מגלים שברוב המקרים לא צריך להפסיק להנות מהטעמים ה"בשריים" המוכרים והאהובים.
אנשים משנים את ההתייחסות שלהם לתזונה בדרך-כלל כאשר הם מאמינים שאכילה אחרת תגרום להם להרגיש טוב יותר עם עצמם. חלקם מאמינים שתעשיית המזון מהחי מתעללת בבעלי-חיים, ואחראית במידה רבה להתחממות כדור-הארץ. אחרים חושבים שצריכה של פחות שומן רווי וכולסטרול תפחית את הסיכון שלהם לחלות במחלות קטלניות כמו סרטן ומחלות לב.

mebulbal_0
מידע חשוב על טבעונות (שהרבה אנשים לא יודעים!), שעשוי לגרום לנו להסתכל עליה אחרת.
קיראו כאן

אבל הסיבות הטובות הללו אינן מספיקות בפני עצמן: כל כך הרבה אנשים לא היו בוחרים בטבעונות אם זו לא היתה תזונה טעימה, עשירה, מספקת ומהנה. לפי סקר שנערך בקרב 1493 איש שעברו לצמחונות ולטבעונות בישראל, רוב גדול מאוד מהם מגלה אפילו שהתזונה החדשה יותר טעימה להם מהקודמת.

התפיסה לפיה יש צורך במוצרים מהחי בתפריט בשביל לאכול טוב, נובעת ממיתוסים מיושנים לגבי טבעונות, ומהיכרות מוגבלת עם העולם העשיר הזה. אנשים רבים משנים את עמדתם לגבי טבעונות כאשר הם יודעים עליה יותר. האתר שאתם קוראים בו עכשיו מספק את המידע הנחוץ, ואת התשובות לכל השאלות, שיאפשרו גם לטורפי בשר מושבעים לתת צ'אנס לתזונה בריאה יותר ואכפתית כלפי בעלי-החיים והסביבה. אנחנו מקווים שהאתר הזה יעשה לכם טוב על הלב, ולא פחות חשוב – טוב בבטן.

אפרוח נבחראבל…

  • אני ממש ממש אוהב/ת שניצל / קבב / את החביתה שאבא מכין / לצאת לאכול פיצה עם חברים / את השיפודים של המסעדה המזרחית במרכז העיר… ואני לא רוצה לוותר על הטעם הזה. >>>
  • לאילו סוגי בשר יש גירסאות מהצומח? האם הגירסאות מהצומח טעימות? >>>
  • הגוף שלי רוצה בשר. ואם אני לא אתן לו את מה שהוא תובע, הוא יצעק! >>>
  • אני אוהב/ת לאכול! זו אחת ההנאות הגדולות שלי, וחשוב לי שהתפריט שלי יהיה מגוון ועשיר. איך אפשר להנות מהחיים כשבולסים רק חסה ונבטים כל היום? >>>
  • האם לא קשה להתרגל לשינוי בתזונה? אם אפסיק לאכול בשר, האם אתגעגע אליו? האם אחלום עליו בהקיץ, ואתעורר מסיוטים בלילה בהם אני רודפ/ת אחרי פיתה עם שווארמה שבורחת ממני במורד הרחוב? >>>
  • אני מכור/ה לבשר. >>>
  • אני מכיר/ה הרבה מאכלים טבעוניים ויודע/ת שהם טעימים ומשביעים. אבל אם אוציא את הבשר מהתפריט, אני רוצה להכניס אליו הרבה מאכלים חדשים מהצומח. איפה אני מוצא/ת רעיונות? >>>
איורים: מעין שטנדל, דדי שי