מקבילי בשר: לקנייה, מתכונים ולאכול בחוץ

הכל צמחוני
על טעם ועל ריח, ועל מרקם
לפעמים מה שעושה לנו את זה במאכלי הבשר, זה לא בדיוק הטעם, אלא משהו אחר. אם הפשרנו את הנקניקייה במיקרוגל וזה לא-בדיוק-זה, אולי מה שחסר לה זה הריח של הצלייה. בפעם הבאה כדאי לשים אותה על הגריל. לפעמים הטעם טוב מאוד, אבל המרקם לא מספיק מוצא חן בעינינו. אפשר, במקום לקנות שניצל סויה מוכן, להכין שניצל ביתי מסייטן או להזמין שניצל סייטן במסעדה.

שוק מקבילי הבשר והחלב (גירסאות מהצומח למאכלים שאנחנו מכירים מהחי, נקראים לפעמים גם תחליפי בשר) – הולך וגדל בקצב מהיר, וכיום כבר יש מקביל צמחוני או טבעוני כמעט לכל מאכל מהחי. אפשר לקנות מוצרים מוכנים, להכין בבית או לאכול בחוץ.

מוצרים לקנייה

בטיול בסופרמרקט אפשר בקלות למצוא מקבילי בשר וחלב רבים. בדר"כ הם ממוקמים במחלקת הטבע והבריאות, ובאזור המוצרים הקפואים. במחלקות רבות המוצר הטבעוני יהיה לצד המוצר מהחי, למשל יוגורט וחלב סויה במדפי מוצרי החלב, או גלידות מחלב סויה או קוקוס ליד הגלידות מחלב הפרה. במחלקת הטבע יהיו גם תערובות להכנת חביתה טבעונית וכדומה.

פירוט וביקורות באתר הצמחונות והטבעונות הישראלי

דוגמאות מאתרים של רשתות שיווק: מקבילי בשר באתרים של רשתות מגה, רמי לוי, ניצת הדובדבן, בטבע שלי, מוצרי חלב וגבינה מהצומח, נקניקים וטונה מהצומח באתר ניצת הדובדבן, חלב ויוגורט באתר שופרסל

מתכונים

קל להכין שניצל, המבורגר, חביתה ומאכלים אחרים שאנחנו רגילים לחשוב עליהם כמוצרים שעשויים מבעלי-חיים, אבל הם לא פחות טעימים כאשר עושים אותם מהצומח. כמה הצעות למתכונים: באתר ויגן-פריינדלי ובאתר נפלאות הטבעונות.

לאכול בחוץ וטייק-אווי

goodnes
בורגר כפול בגודנס

ברוב מסעדות ההמבורגר יש בורגרים צמחוניים או טבעוניים, חלקם פשוט נפלאים. בחלק מהשניצליות יש שניצלים טבעוניים. יש דוכני פלאפל עם שווארמה טבעונית, ושווארמה טבעונית מפונפנת יותר מוגשת במסעדות רבות. פיצריות שמכבדות את עצמן מגישות או שולחות הביתה גם פיצה טבעונית (למשל פיצה דומינוס).

אבל הכי כיף ללכת לאכול באחת המסעדות הטבעוניות שיש בהן מגוון עצום של מקבילי בשר, כמו הרשת הארצית לודנס, הקציצה הטבעית בעפולה, אום כולתום והמקום של דובי בחיפה, וג'יס בר בירושלים, אוכל גרוזיני בננוצ'קה, מאפים בסידס, פיצות בחתול הירוקועוד מלא מקומות.

וכמה מילים על סושי: מי שחושבים שסושי מכיל בהכרח דג מת בתוך אצות, פשוט לא מכירים את מסורת הסושי. ואכן, רוב המסעדות היפניות והסושיות מגישות גם סושי צמחוניים. ניתן למצוא סושי עם שילובים שונים של אבוקדו, טופו, מלפפון, שומשום, גזר, קנפיו (דלעת יפנית), אושינקו (צנון יפני), טמאגו, גבינת שמנת, בטטה ועוד.

 

הכל צמחוני (2)
יש אנשים, שלא נותנים צ'אנס לחידושים. שמחליטים מה הטעם של מאכל עוד לפני שהם טעמו ממנו.
כאלה היו הנחקרים במחקר שנערך באוניברסיטת סידני באוסטרליה, על 160 איש. במחקר, נתנו לנבדקים לאכול מאכל בשרי ומאכל צמחוני מקביל (נקניקיות). 50% מהנבדקים טעמו את הנקניקיה הבשרית ו50% את הנקניקיה הצמחונית. לאחר מכן ל50% מהנחקרים (חלקם כאלו שאכלו את המאכל הבשרי וחלקם כאלו שאכלו את המאכל הצמחוני) נאמר שהם אכלו בשר, ול50% האחרים נאמר שהם אכלו צמחוני. כלומר, לא בהכרח היתה התאמה בין מה שהנבדקים באמת אכלו, לבין מה שנאמר להם שהם אכלו.
בשלב הבא, הנחקרים התבקשו לדרג את הטעם של המוצר שהם אכלו. הסתבר לחוקרים, שאנשים מייחסים טעם למוצר על פי מה שהם האמינו שהם אוכלים, ולא לפי מה שהם באמת אוכלים. המאכל הצמחוני והמאכל הבשרי היו אהובים על הנחקרים באותה מידה, אבל את מה שאמרו להם שהם אוכלים הם לא אהבו באותה מידה…
מסקנת החוקרים היתה שהעמדה שלנו כלפי אוכל נקבעת על פי תפיסות קודמות שיש לנו בקשר אליו, ולא על פי הטעם האובייקטיבי שלו.
האם התוצאות רלבנטיות גם לישראל, ולמאכלים אחרים בגירסאות הצמחוניות או הבשריות שלהם? האם אנשים שנרתעים ממקבילי בשר צמחוניים היו מגלים שהם אוהבים אותם, אם הם לא היו יודעים שהמוצר צמחוני? בניסוי רחוב שנערך בת"א, נתנו לעוברי אורח לאכול נקניק צמחי מבלי להגיד להם שאין בו בשר. לאחר מכן חזרו על אותו ניסוי עם הקצבים של שוק הכרמל. צפו בסרטון של "סקר הקצביות" וקיראו את העדות של עורך הניסוי.