טבעונים בשר ודם

האם לא יותר קל ונוח לעבור לטבעונות כאשר מכירים טבעונים אחרים? איפה אפשר למצוא אותם?

vegan festival
הפסטיבל הטבעוני של ויגן פריינדלי

כאשר אנחנו צועדים לכיוון תזונה מוסרית יותר, כדאי ללכת לשם יחד עם טבעונים אחרים. היכרות עם אנשים טובים ואכפתיים נוספים הופכת את הדרך לקלה ומהנה יותר, ואת החיים הטבעוניים לנעימים (וטעימים) יותר. יש אנשים טובים לאורך הדרך, ונוכל לקבל מהם הצעות למקומות נחמדים לאכול בהם או מוצרים שכדאי לקנות, להחליף איתם מתכונים, או להיפגש לאכול ביחד. חוץ מזה, נעים להכיר אנשים שחושבים כמונו, שאכפת להם מהדברים שלנו אכפת מהם, ושאפשר לחלוק איתם מחשבות והתלבטויות לגבי טבעונות, בעלי-חיים, והחיים בכלל.

איפה הם מסתובבים, כל הטבעונים האלו? טוב, האמת שהם בכל מקום… הרי אחד מכל שבעה אנשים בארץ הוא צמחוני או טבעוני. אם נרצה לפגוש הרבה מהם, ארגונים לזכויות בעלי-חיים יכולים להיות מקום טוב מאוד בשביל זה. בפעילות בארגונים כאלו נוכל לעזור לבעלי-חיים ולפגוש באותה הזדמנות אנשים אחרים עם תפיסת עולם דומה. אחד הדברים החביבים ביותר על הטבעוני הממוצע הוא, כפי הנראה, אוכל – ולכן פוגשים הרבה מהם במסעדות טבעוניות.

vegan mangal
אירוע המנגל הטבעוני ביום העצמאות.

האינטרנט בכלל והפייסבוק בפרט רוחשים בפעילות טבעונית. מקום טוב להתחיל בו הוא קבוצת הפייסבוק טבעונים ומתענייניםאם נרצה לעבור לטבעונות על רקע רומנטי, באתר הצמחונות והטבעונות הישראלי יש אפילו לוח הכרויות (לאנשים שחושבים שטבעונים הם טעימים יותר…)
מסתבר שטבעונים אוהבים להיפגש ביחד, ולכן הם מארגנים מפגשים אזוריים או ארוחות משותפות במסעדות, סמינרים, מסיבות בריכה, ערבי סטנד-אפ ואפילו פסטיבלים המוניים – בפסטיבל הטבעוני של עמותת ויגן פרנדלי השתתפו 15 אלף איש!