איך מתחילים?

אני חושב/ת שאני רוצה להפסיק לאכול בשר. אבל איך בדיוק עושים את זה?

קודם כל: כל הכבוד! מחשבה שכזו מעידה שאכפת לך. כל אדם שבוחר בתזונה נקייה מהתעללות באלפי בעלי-חיים מפחית בכך גם את זיהום כדור הארץ. זהו גם צעד של דאגה לגוף, מכיוון שמוצרים מהחי מזיקים לבריאות.

thank you 2_1לפעמים קשה לעשות את הצעד הראשון, וצריך איזשהי "דחיפה". יש דרכים שונות לעשות זאת. אפשר להחליט על מועד מסוים, מחר או בעוד שבוע או בעוד חודש, שהחל ממנו נאכל רק מזון שהושג ללא אלימות. עד המועד הזה, אפשר לצמצם את צריכת הבשר, הביצים והחלב בהדרגתיות. אפשר לצפות בתיעוד של ההתעללות בתעשיית הבשר כדי לקבל את המוטיבציה להחלטה. דבר אחר שיכול לעזור הוא לנסח לעצמנו בדיוק למה אנחנו רוצים להיפטר מבשר, אולי אפילו לכתוב את זה על דף: מה אני מצפה שהטבעונות תיתן לי (תחושה מצפונית טובה יותר? הורדת הסיכון לחלות בסרטן? הערכה עצמית גבוהה יותר?). בכל מקרה, היום החופשי מבשר הראשון בחיים הוא סיבה לחגיגה – למשל ארוחה גדולה במסעדה טבעונית משובחת.

31_0.jpgזה טבעי שייקח זמן לסגל הרגלים חדשים. בהתחלה, בעיקר בחודש-חודשיים הראשונים, עשויים לעלות שאלות ודברים שיהיה צריך להתמודד איתם, אשר נובעים משינוי ההרגלים. אף על פי שכמעט תמיד קשיי-ההסתגלות לא יהיו גדולים, כדאי להיות מוכנים לאפשרות הזאת, כי אחרת אנחנו עלולים להתייאש וליפול חזרה אל הבשר. האתר שאתם קוראים בו עכשיו נותן עצות, שנובעות מנסיונם של מאות-אלפי אנשים, איך להפוך את חידוש התפריט לקל ופשוט. לפעמים כל מה שצריך זה אינפורמציה שחסרה לנו או טיפ קטן. זכרו: מאות-אלפי אנשים בישראל עברו את זה לפנינו, ונשארו בחיים כדי לספר על זה :).
לא פחות חשוב: תזונה טבעונית היא עולם עשיר ומספק של טעמים ושל הנאה מאוכל. הדפים השונים שבאתר זה מספקים עצות איך להנות ממנה, ואיך לקבל את כל מה שאנחנו יכולים להעניק לעצמינו באמצעותה. בסך-הכל, ההיפטרות ממוצרים מהחי – אם עושים אותה נכון! – היא לא יותר קשה מאשר לעבור דירה, והיא נותנת הרבה יותר סיפוק, ולאורך זמן.

הנה חמש עצות שהופכות את קשיי ההסתגלות לתהליך קל, נעים וטעים.

טבעונות היא לא רק תזונה חדשה. היא הצהרה. היא דרך להביע שאכפת לי מהעולם שמסביבי ומעצמי. הידיעה שזאת בחירה שבאה לא בגלל שמישהו אחר הכריח אותי, אלא מתוך חשיבה מעמיקה ועמוק מתוך הלב, נותנת את המוטיבציה לעשות את הצעד. חידוש התזונה הוא מתנה, וזוהי מתנה שרק אנחנו יכולים להעניק לעצמנו: הידיעה שאני מציל/ה חיים של בעלי-חיים, ושהארוחה שלי מלאה בטעם אבל נקייה מאלימות, נותנת סיפוק גדול. יחד עם השיפור בבריאות, זהו צעד שעושה טוב בגוף ועל הלב. הדרך לגן-עדן רצופה בארוחות טובות!

בתאבון!

אפרוח נבחראבל…

  • האם זה לא קשה להיות טבעוני? >>>
  • אכפת לי מבעלי-חיים ואני רוצה להפסיק לאכול אותם. אבל זה בטח יהיה לי קשה, וגם אם אנסה אני אשבר אחרי שבוע, או בפעם הראשונה שאעבור ליד דוכן שווארמה. >>>