למה לא לעבור לטבעונות

running from vegלרבים מאיתנו חשוב למנוע התעללות בבעלי-חיים, והיינו רוצים לשפר את התזונה שלנו, אבל לפעמים יש לנו נימוקים חזקים להמשיך לאכול בשר, ביצים וחלב. חלק מאיתנו חושבים שהפגיעה לא נוראית כל-כך, או שהמעבר לתזונה מהצומח לא יעשה שינוי גדול כל-כך. אבל כמעט אף פעם זו אינה הסיבה היחידה:
האם יש מגוון מספק ומשביע של מאכלים צמחוניים או טבעוניים? מאיפה משיגים ברזל? מה אוכלים בחוץ? כל אלו הן שאלות מהותיות וחיוניות, שאנחנו צריכיםלקבל עליהן תשובות לפני שנסכים אפילו לשקול שינוי בתפריט.
האם אתגעגע לטעם של בשר? איך החברים יגיבו? האם זה מסובך לאמץ הרגלי תזונה חדשים? אלו דאגות שיש לאנשים רבים, אשר נראות לפעמים כמכשולים בלתי-עבירים שעומדים בפני שיפור התזונה.

ולמה כן

אנחנו רגילים לאכול בשר יום-יום, מאז שהיינו ילדים קטנים. לכן טבעי וצפוי שהתנתקות ממנו תראה לנו כמו אתגר לא קטן. באתר זה אספנו את כל הידע הרלבנטי ממקורות מדעיים, מקורות גסטרונומיים, ומהנסיון של אלפי אנשים שבחרו בטבעונות, על מנת לספק את התשובות לכל השאלות והדאגות שעלולות להטריד אנשים שאוהבים גם בשר וגם בעלי-חיים. כשבודקים את העניין, מסתבר שישנה דרך שבה ניתן להשתחרר מניצול בעלי-חיים, וזה פשוט בהרבה ממה שנדמה לנו.

אנשים שבוחרים בתזונה נקיה מבשר עושים זאת לא רק כי זה צעד מוסרי ובריא, אלא גם כי הם מגלים שזו תזונה טעימה, מהנה ומספקת. השינוי התזונתי הפשוט יחסית הזה תורם הרבה לעולם, אבל הוא תורם קודם כל לאדם שבוחר בו: הוא עושה טוב על הלב, עם הידיעה שאני מונע/ת התעללות בבעלי-חיים, ושניקיתי את האלימות מהצלחת שלי. והוא עושה טוב בכל הגוף, כאשר הגוף מתנקה מכל הרעלים, הפסולת והכימיקלים, השומן הרווי והכולסטרול, שיש בבשר ומוצרים מהחי- ומרגיש חדש ורענן.

שינוי התפריט עשוי להיות אחת המתנות הטובות ביותר שהענקנו לעצמינו בימי חיינו!

אפרוח נבחראבל…

  • אני אוכל/ת בשר כל החיים, וכל יום. קשה לשנות הרגלים.>>>
  • אני אוהב/ת לאכול! אני רוצה שהתזונה שלי תהיה מגוונת, משביעה, וטעימה. זה אפשרי בלי בשר? >>>
  • האם זה לא מסובך להיות טבעוני/ת? האם לא צריך להשקיע זמן ואנרגיה בלמצוא מוצרים טבעוניים, בבישול, בלחפש מסעדות טבעוניות? >>>
  • אני אוהב/ת את הטעם של בשר. אני לא רוצה לוותר עליו. >>>
  • כל החברים שלי אוכלים בשר. אני לא רוצה להיות יוצא/ת דופן. >>>
  • הייתי רוצה להפסיק לאכול בשר, הבעיה היא אמא ואבא… אין סיכוי שהם ירשו לי. >>>
  • אני לא חי/ה לבד בעולם, וגם לא אוכל/ת לבד. אם הייתי עובר/ת לטבעונות, האם זה היה משפיע גם על בן/בת זוג, חברים, או המשפחה? >>>
  • זה בריא כל העניין הזה? יש מאיפה להשיג חלבון, ברזל, וויטמינים? >>>
  • אני דווקא רוצה להיות טבעוני/ת, אבל אני לא יודע/ת איך מתחילים… >>>

baner cow 720

איור: דדי שי